AutoCAD Başlangıç Kılavuzu

AutoCAD’de yeniyseniz, bu kılavuz size 2B çizimler oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz temel komutları tanıtacaktır. Başlangıç ​​eğitiminizi yeni tamamladıysanız veya AutoCAD’i yalnızca ara sıra kullanıyorsanız, hafızanızı tazelemek için de harika bir doküman sunacaktır.

 1. Temel Bilgiler 
  Temel AutoCAD arayüzünü kullanmak için gerekli temel bilgiler ile birlikte fare kullanımı, şablonlar, birim ve ölçek gibi konuları hızlıca kavrayın. 
 1. Görünüm 
  Pan ve bir çizimde farklı görünümler için navigasyon araçlarının kullanımını ve bulut platformlarındaki AutoCAD desteğini keşfedin.  
 1. Geometri 
  Çizgiler, daireler ve taranmış alanlar gibi temel geometrik nesneler oluşturmak için Home sekmesindeki temel çizim araçlarına göz atın. 
 1. Hassasiyet 
  Modelleme ve çizim süreçleriniz için gereken hassasiyeti sağlamak istiyorsanız snap ve kolay kontrol araçlarına göz atın. 
 1. Katmanlar  
  Çizimlerinizi, paftalarınızı ve modelleme sürecinizi kontrollü takip edebilmek için katmanları kullanın. 
 1. Özellikler 
  Renk ve çizgi tipi gibi özellikleri katmandaki varsayılan özelliklerinin dışında tek tek nesnelere atayın, çizgi tipleri veya nesnelerinizi properties penceresi ile daha özgür kontrol edin. 
 1. Modify 
  Bir çizimdeki nesneler üzerinde silme, taşıma ve kırpma gibi işlemleri modify panelindeki araçlarla gerçekleştirin. 
 1. Bloklar 
  Çizimlerinizde semboller ve detaylar için hazır 2D nesneler (bloklar) üretin veya çevirim içi kaynaklardan bu nesneleri indirerek kullanın.  
 1. Layout 
  Bir veya daha fazla ölçekli görünümü layout adı verilen standart boyutlu bir teknik resim sayfasında görüntüleyin. 
 1. Annotate 
  Not ekleme, etiketleme gibi işlemler için annotate sekmesindeki hazır çizgi araçlarından yararlanın. Bu çizgiler için gerekli stil ayarlarını isimlendirerek kaydedin ve geri yükleyin. 
 1. Ölçülendirme 
  Ölçülendirme araçları için Annotate sekmesindeki Dimension komutundan (DI) yararlanın. Ölçüler için farklı stil seçeneklerine göz atın. 
 1. Çıktı 
  Bir çizim düzenini yazıcıya veya dosyaya yazdırmak için print aracını kullanın. Her seferinde tekrar çıktı ayarlarını yapmamak için standart olarak belirlediğiniz yazıcı ayarlarını kaydedin ve geri yükleyin. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat

Lütfen bekleyin…