Eğitim Kurumu Dağıtımı için 900 ile Başlayan Seri Numarası Kullanılamaz

Konu Başlıkları

  Konu:

  Autodesk Education Community sitesinde bir eğitimci olarak kaydolursunuz, ancak eğitim kurumunuz için indirdiğiniz yazılımı etkinleştirmeye çalıştığınızda, “900-” ile başlayan seri numaranız çalışmaz.

  Nedenler:

  Eğitimciler kendileri veya kurumlarını temsil eden yönetici rolleri için seri numaraları indirebilir ve üretebilir. Bununla birlikte, “900-” ile başlayan seri numaraları sadece öğrenciler ve eğitimciler tarafından bireysel kullanım için tasarlanmıştır. Bu tek kullanımlık seri numaralarını kendileri için oluşturmuş olan eğitimciler, eğitim kurumları için yazılımı etkinleştirmek için aynı seri numaralarını kullanamazlar. Farklı bir seri numarası gereklidir.

  Çözüm:

  Eğitim kurumunuzun hesabı için bir yönetici olarak hareket ediyorsanız, hesabı oluşturduğunuz anda “Okul BT Yöneticisi” olarak kaydolabilir ve bu soruna sahip olmamanız gerekir.

  Ancak, yazılımı hem bireysel bir bilgisayarda hem de eğitim kurumunuza dağıtmak isteyen bir eğitimciyseniz, kurumunuzun yazılımını etkinleştirmek için kendi tek kullanıcılı seri numaranızı tekrar kullanmayın.

  Bu sorunu çözmek için:

  1. Özellikle kurumunuz için bir hesap oluşturun.
  2. Eğer bireysel bir kurulum isteyen bir eğitimciyseniz- fakat aynı zamanda okul adına yazılım yüklüyorsanız- Eğitimsel Eğitimcinizi Eğitimciolarak belirtin.
  3. Bilgi girmeyi bitirdiğinizde, belirttiğiniz e-posta adresinden bir doğrulama e-postası alacaksınız. E-postayı Doğrula bağlantısını tıklayın.
  4. Bir daha Eğitim Topluluk sitesine giriş yaptığınızda, Okulunuz ve Sorumluluklarınız hakkında Just One More Step ekranında ek bilgi doldurun.

   Altında Kullanım Niyet, seçmek Kişisel Kullanım ve Eğitim Kurumu Dağıtım.

  5. Hata olan bilgisayarda, tarayıcı önbelleğini temizleyin ve tarayıcı geçmişini silin.
  6. Autodesk Education sitesinden yazılımı tekrar indirin ve ürün aktivasyonları için aldığınız kurumsal seri numarasını kullanın.

  Kaynakça: https://knowledge.autodesk.com/search-result/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Cannot-use-serial-number-starting-with-900-for-educational-institution.html

  in Akademik Versiyon
  Shopping Cart
  Scroll to Top