Chaos Corona 11 Yayınlandı! Yenilikleri Keşfedin

İşte Corona‘nın en son sürümünde tanıtılan en önemli yeni özelliklere hızlı bir özet:

Yeni araçların tasarım sürecini nasıl hızlandırabileceğini ve size daha fazla yaratıcı özgürlük ve kontrol sağlayabileceğini öğrenin.

Corona Tile Map

Corona Tile Map sayesinde banyo, mutfak, duvar ve zeminler için etkileyici döşemeler oluşturmak artık çok kolay.

Artık fayansların renklerini belirlemek için bitmapler veya prosedürel haritalar kullanabilir, tekrarlayabilir, rastgeleleştirebilir veya ihtiyacınıza bağlı olarak bir resmi fayanslara döşeyebilirsiniz. Corona MappingRandomizer ve MultiMap şimdi “fayans kimliği ile” modlarına sahip, böylece istediğiniz her fayans için sonuçları rastgeleleştirebilirsiniz.

Corona Tile Map ayrıca birden fazla giriş ve çıkış oluşturmanıza olanak tanır, bu da bir fayans haritasının rengi, parlaklık, tırtıklılık, yer değiştirme ve daha fazlası için sonuçları kontrol etmek üzere kullanılabileceği anlamına gelir, böylece senkronize tutulması gereken birkaç farklı fayans haritasıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Scatter Altitude

Scatter Altitude ile daha gerçekçi ve çekici doğa sahneleri yaratmak için saçılmanın üst ve alt limitlerini belirleyin.

Örneğin, ağaç sınırı ve su hattı için üst ve alt limitler belirleyebilir ve dağların tepesinde bazı bulutları saçabilirsiniz.

Scatter Look At

Artık Scatter Look At kullanarak saçılan öğelerin aynı yöne hızlı ve kolay bir şekilde bakmasını sağlayabilirsiniz.

Bir örnek, bir sahneye bakan dağılmış insanlar veya aynı yönde yüzen akvaryumdaki balıklar olabilir.

Edge Map/Edge Shader

Edge Map/Edge Shader ile nesnelerin kenarlarına hava koşullarından etkilenme ve lekelenme efektleri kolayca uygulayabilirsiniz. Bu, yapraklar, fotoğraflar, haritalar, kağıt gibi kalınlığı olmayan nesneler için özellikle yararlıdır.

Yeni Edge Map/Edge Shader, bir noktanın geometrik bir kenardan ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak bir renk gradyanı oluşturur.

Pyro

Pyro desteği sayesinde sahnelerinize duman, ateş ve diğer simülasyonlarla ekstra bir aksiyon katmanı ekleyin. Yeni Pyro desteğimizle artık simülasyonu çalıştırmanıza, bunu OpenVDB’ye aktarmanıza ve sonra sahneye geri yüklemenize gerek kalmıyor. Her şey Cinema 4D için Corona’da doğrudan sorunsuz bir şekilde yapılıyor.

Corona Power Tools

3ds Max için Corona 11, tekrar eden ve sıkıcı tasarım ayarlarını hızlandırmak ve değiştirmek için tasarlanmış kullanışlı betiklerden oluşan bir set olan Corona Power Tools ile gelir.

Örneğin, Nesne Değiştirici aracı, benzer nesneleri farklı olanlarla (örneğin bir odadaki sandalyeler) kolayca değiştirmenizi sağlar.

Ayrıca, Corona Power Tools’daki rastgeleleştirme özelliği ile bu nesneleri daha fazla gerçekçilik elde etmek için hareket ettirebilirsiniz.

Corona Power Tools, döndürme noktalarını ayarlama, bir sahneyi temizleme ve daha birçok yetenek de dahil olmak üzere bir dizi başka özellik sunar. Bu çok yönlü araçlar, birçok farklı senaryoda oldukça faydalı olacaktır.

Diğer İyileştirmeler

İyileştirilmiş Normal / Bump filtrelemesi, daha küçük bir çözünürlükte render alma veya bir nesneyi kameradan daha uzaklaştırma gibi durumlarda bu kanallarda detay kaybını azaltır.

Yeni Intel Denoiser ile artırılmış sonuçları deneyimleyin, artık CPU ve NVIDIA GPU ile uyumludur.

Kullanıcılar, artık Cinema 4D ve 3ds Max’in en son sürümleri tarafından sunulan renk yönetimi seçeneklerinden faydalanabilir.

Cinema 4D için Corona 11, ayrıca geliştirilmiş bir Lister özelliği ile gelir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat