ergunmimarlik nidaparkayyildiz 1200x480 1 1 Ergün Mimarlık Autodesk Revit ile Fark Yaratan Projesini Anlattı

Ergün Mimarlık Autodesk Revit ile Fark Yaratan Projesini Anlattı

Ergün Mimarlık Autodesk Revit ile Fark Yaratan Projesini Anlattı:
Nidapark Ayyıldız

1995 yılında kurulduğu günden itibaren farklı ölçeklerde konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal ve kültürel tesisler gibi geniş bir yelpazede hizmet veren Ergün Mimarlık, bilgisayar destekli tasarım konularında komple çözümler sunan ve Autodesk’in Gold Partner’i konumunda yer alan Yazılım3D tarafından düzenlenen “Autodesk Revit ile Daha İleriye! – İstanbul” buluşmasının ‘Başarı Hikayesi’ bölümünde fark yaratan projesini katılımcılarla paylaştı. 21 Haziran 2018 tarihinde Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenen seminerde Y. Mimar Eser Ergün; Mimar Etem Adem ve İç Mimar Gizem Arslaner ile birlikte Ergün Mimarlık’ın Revit programına geçiş sürecini Nidapark Ayyıldız Projesi üzerinden katılımcılara aktardı.

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul İli, Avrupa Yakası, Kâğıthane’de hayata geçirilen Nidapark Ayyıldız projesinin ilk çizimlerine 2017 yılının Mayıs ayında başlandı. Ergün Mimarlık’ın Building Information Modeling – Yapı Bilgi Modeli (BIM) sisteminde hazırladığı proje, yapı sürecindeki tüm paydaşları ortak bilgi platformunda buluşturarak daha verimli ve etkin şekilde beraber çalışmalarını sağladı. Projenin en başından itibaren, BIM sistemi ile hedefledikleri zaman ve iş gücü kazanımlarını ve geçiş sürecini detayları ile aktaran Y. Mimar Eser Ergün “Farklı ölçekli projelerde BIM deneyimi olan bir mimarı koordinasyonu sağlamak üzere ekibimize dahil ettik. Bunu Yazılım3D’nin hazırladığı iki aşamalı bir eğitim programının hazırlanması takip etti, ilk aşamada Nidapark Ayyıldız projesi ekibi ve ofis yönetim kadrosu 8 kişi katıldı ve Mimar Barış Canpolat’ın danışmanlığında eğitimi tamamladı” açıklamasını yaparken süreci şöyle özetledi: “Eğitimlerin akabinde, yazılım alımını tamamladık. Ofis içi donanımsal iyileştirme sürecinden sonra, ofis içi arşivlendirme ve isimlendirme sistemlerini yeniden yapılandırdık. Ergün Mimarlık olarak ofis standartları el kitabını hazırladık. Tüm bu altyapı ve eğitim sürecini bundan sonraki projelerimizi Revit programı ve BIM sistemi ile planlamak üzere değerlendiriyoruz.”

 

ERGÜN MİMARLIK HAKKINDA

Ergün MimarlıkDr. Ender Ergün ve Y. Mimar Cavit Ergün tarafından 1995 yılında, İstanbul’da kurulan mimarlık ve tasarım stüdyosudur. 2007 yılında Y. Mimar Eser Ergün’ün ortak olarak katılımıyla kolektif bir üretim modeli benimseyen ekip, mimarlık ve iç mimarlık alanlarında taze ve yeni fikirler üretmeyi amaçlar. Tasarladığı yapıların mekansal bütünlüğünü sağlamak amacıyla, 2012 yılından bu yana, Mimar Zeynep Yapar Ergün ve Mimar Esat Özkan’ın iç mimari bölümünü kurmasıyla, iç mimari projeler de üreterek, mimari pratikleri iç mekan çözümleri ile bir araya getirir.

Kuruluşundan itibaren farklı ölçeklerde konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal ve kültürel tesisler gibi geniş bir yelpazede hizmet veren Ergün Mimarlık, üretmekte olduğu projeleri çevresel bağlamı ve kentsel bütünlüğü ile ele alan bir tasarım anlayışına sahiptir. Tasarım sürecinde yapıların uygulanabilirliğini öngörerek, gerçekçi ve akılcı yaklaşımlar tercih eder. Kullanıcı deneyimini mekansal tasarımın odak noktasında tutarak tasarladığı yapıların ve mekanların kullanıcıda heyecan ve ilgi uyandırdığı bir atmosfer kurgulamayı hedefler.

Üretim sürecinin gelişmesi için yarışma pratiğinin önemini yadsımayan ekip, katıldığı ulusal mimari proje yarışmalarında 5’i birincilik olmak üzere çeşitli derecelerde ödüller aldı. Ergün Mimarlık tarafından projelendirilen Mermerler Plaza, Nida Kule Göztepe, Nidapark Beşiktaş, Palladium Antakya, Pendik Cebeci Residences, 3S Firuze Konakları Satış Ofisi yapıları, European Property Awards, World Architecture Community Awards, Sign Of The City Ödülleri ve Arkitera Mimarlık Yıllığı Seçkileri gibi ulusal ve uluslararası bir çok platformda ödüller aldı.

Ergün Mimarlık, tüm üretim süreçlerini kendi bağlamı içerisinde ele alıp sorgulayarak, kent kültürüne katkıda bulunan, kullanıcı odaklı mekanlar ve yaşam çevreleri tasarlar.

Detaylı bilgi için: www.ergunmimarlik.com.tr

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat