2023 10 13 Chaos Enscape for Mac 1200X628 Enscape'in Mac Versiyonu Yayınlandı

Enscape’in Mac Versiyonu Yayınlandı

Enscape’in macOS için 3D görselleştirme yazılımının ilk sürümünün şimdi Archicad ve Vectorworks için mevcut olduğunu duyurmaktan fazlasıyla heyecanlıyız, mevcut SketchUp uyumluluğu ile birlikte!

Mimarlar ve tasarımcılar, macOS üzerinde, gerçek zamanlı görselleştirme çözümünün iş akışlarına getirebileceği pek çok avantajdan şimdi yararlanabilirler.

Gerçek zamanlı 3D görselleştirme yazılımı kullanmanın faydaları nelerdir?

Mimarlar ve tasarımcılar, Mac için Enscape’in gerçek zamanlı 3D görselleştirme yazılımını kullanmayı seçtiklerinde birkaç anahtar avantaj elde ederler.

Gerçek Zamanlı Çalışma Akışı

Tasarımcılar, tasarım sürecinin her aşamasında yüksek kaliteli render edilmiş 3D gezintilere anında erişim sağlar. Günlük tasarım incelemeleri, canlı demolar ve nihai müşteri sunumları için mükemmeldir.

%100 Entegrasyon

Enscape for Mac, Archicad, Vectorworks ve SketchUp ile uyumludur ve tasarım uygulaması içinde doğrudan çalışır. Tasarım uygulamasında veya renderer’da yapılan her türlü değişiklik, her iki tarafta da anında görünür, böylece tek bir doğruluk kaynağı sürdürülür.

Etkili İterasyonlar

Geri bildirim döngüleri, tartışmalar ve değişiklikler gerçek zamanlı olarak yapılabildiği ve görülebildiği için daha hızlı ve daha etkilidir.

3D Varlıklar

Render için hazır varlıklar, her projede doğru estetiği elde etmenize yardımcı olmak için CAD modelinize doğrudan yerleştirilebilir.

Sürükleyici Müşteri Deneyimi

Web stand alone’lar ve panorama turları, müşterilere projenin her köşesini gerçekçi, sürükleyici bir ortamda anlamalarına yardımcı olur.

Kullanım Kolaylığı

Enscape son derece kolay öğrenilir ve kullanılır, bu nedenle yeni kullanıcılar hemen görselleştirmeye başlayabilirler. Sezgisel kullanıcı arayüzü, tasarım sürecinin her aşamasında geliştirilmiş bir tasarım deneyimi garanti eder.

Enscape’in ana avantajlarından biri, ayrı bir tasarım yazılımı olmaktan ziyade, tasarım programınıza bir eklenti olarak hareket etmesidir. CAD verisi ile gerçek zamanlı olarak iletişim kurarak, her değişiklik görselleştirmede anında oluşan tamamen düzenlenebilir bir 3D model üretir.

Jonathan Reeves, Chartered Architect ve RIBA Üyesi, UK
enscape for mac 02 Stairs Mac Medium Enscape'in Mac Versiyonu Yayınlandı

Enscape for Mac’in Anahtar Özellikleri Nelerdir?

Tasarımcılar, Enscape for Mac’in bu sürümünde bir dizi anahtar özellikten yararlanabilirler, bunlar arasında:

Gerçek Zamanlı Gezinti

Enscape ve ana uygulama arasındaki canlı bağlantı ile tamamen render edilmiş projelerde perspektif, yürüme ve uçma modlarıyla gezinin.

Varlık Kütüphanesi

Sahneyi, Enscape Varlık Kütüphanesi’nden yüksek kaliteli modellerle doldurun. Geniş bir yelpazede aksesuarlar, bitkiler, insanlar, mobilyalar, araçlar ve daha fazlası arasından seçim yapın.

Malzeme Düzenleyici

Yükseklik haritalarını kullanma ve görselleştirmelerinizde gerçekçiliği artırmak için dokuları ayarlama ile malzemeleri mükemmelleştirin.

Görsel Ayarlar

Resimler için en iyi render stilini seçin ve atmosfer ayarlarını, aydınlatma ve bulut yoğunluğu da dahil olmak üzere ayarlayın.

Dışa Aktarma Seçenekleri

Takımlarınızla ve müşterilerinizle hala render, panorama, web stand alone ve toplu render dışa aktarma seçenekleri ile görselleştirmeleri paylaşın.

Daha fazla bilgi için Bilgi Bankasını ziyaret edin.

enscape for mac 11 LivingRoom Side Mac Medium Enscape'in Mac Versiyonu Yayınlandı

Donanım Gereksinimleri Nelerdir?

 • Minimum donanım: MacBook Air (M1, 2020) ile 16 GB Birleşik Bellek. Enscape’in Mac için 3D görselleştirme yazılımını kullanmak için gereken minimum Apple silikon donanımı budur.
 • Önerilen donanım: MacBook Pro (2022), M2 Max, ile 64 GB Birleşik Bellek.
 • Minimum gereken macOS sürümü Monterey 12.6’dır.

Hangi Sürümler Desteklenmektedir?

Enscape for Mac şu anda aşağıdaki tasarım uygulamalarını desteklemektedir:

 • Archicad 26, 27
 • Vectorworks 2023 SP6, 2024
 • SketchUp 2022, 2023

SketchUp Kullanıcıları İçin Yenilikler Nelerdir?

Enscape’in Mac üzerindeki SketchUp için render yazılımının geliştirilmesi, en son desteklenen tasarım uygulamalarıyla birlikte devam ediyor ve 2024’ün ilk yarısı için daha fazla özellik planlanıyor.

Ama SketchUp kullanıcıları zaten birkaç ek güncellemeyi keyifle kullanmaya başlayabilir 😊.

Işık Objeleri

Daha önce SketchUp Mac kullanıcıları için yalnızca iki tür ışık kaynağı mevcuttu. Şimdi, hepsi Enscape Objeler penceresi üzerinden erişilebilir:

 • Küre
 • Spot
 • Çizgi
 • Dikdörtgen
 • Disk

Varlık Varyantları

Artık varyantlarla (belirli bir varlık veya varlık kategorisinin farklı sürümleri) varlıkları görüntülemek mümkün. Bu, bir varlığın alternatif sürümlerini CAD modelinize eklemek için daha hızlı bulmanıza olanak tanır.

Genel Performans ve Render Kalitesinde İyileştirmeler

 • NVIDIA Real-Time Denoiser: Etkileşimli gezintiler için son teknoloji ürünü görüntü gürültüsü azaltma çözümü. Daha az gürültü ve daha az ateş böceği ile gerçek zamanlı render yapın, sonucunda daha kaliteli GI gürültü azaltma olur.
 • Alpha Channel Export güncellemesi: Yarı şeffaf malzemeler, alfa kanalı dışa aktarmalarıyla dahil edilir, görüntü son işleme basitleştirilir.
 • Tiled Light Shading: Aydınlatma hesaplama için çerçeve başına daha az zaman harcar, bu da Enscape ile etkileşimi daha duyarlı hale getirir.
 • Pipeline State Object Cache: İlk kullanımdan sonraki uygulama yükleme için daha az zaman harcar.
 • Grass Rendering Performance: Çim/halı render için daha az zaman harcar.

Eğer mevcut bir Enscape for SketchUp kullanıcısıysanız, en son sürümü ücretsiz indirin. Eğer henüz Mac için 3D görselleştirme yazılımımızı kullanmıyorsanız, ücretsiz deneyin ve fiyatlandırma planlarımızı inceleyin.

Enscape for Mac’i Deneyin

Gerçek zamanlı 3D görselleştirme yazılımının tasarım iş akışınıza ne gibi bir fark katabileceğini görmeye hazır mısınız? Render edilmiş projelerinizde yürümeye başlayın ve Enscape for Mac ile anında görselleştirmeler oluşturun.

14 günlük deneme sürümümüzü ücretsiz deneyin (kredi kartı gerekli değildir!).

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat