enscape 3 5 1200x628 1 Enscape’in Yeni Sürümü 3.5 Yayında!

Enscape’in Yeni Sürümü 3.5 Yayında!

Enscape 3.5 sürümü yayınlandı.

Enscape 3.5, tasarım ve görselleştirme iş akışını kullanıcılar için daha da kolay ve hızlı hale getirecek yenilikler içermektedir.

Bu sürümün öne çıkan özelliği, çeşitleri olan varlıkları içeren ve renk veya malzeme özelleştirmesine izin veren Adjustable Assets (Ayarlanabilir Varlıklar) serisidir (toplamda +1.000 ayarlanabilir varlık).

Varlıklar, projeleri hayata geçirmede çok önemli bir rol oynamaktadır. Enscape kullanıcılardan gelen daha fazla varlık ve bunları özelleştirme yeteneği için aldığı talepler doğrultusunda bu gibi talepleri karşılamak adına ilk adım olarak Ayarlanabilir Varlıklar serisini sunmaktadır.

Önceki sürümlerde olduğu gibi, kullanıcının gerçek zamanlı görselleştirme deneyimini daha da geliştirmek için yeni özellikler, teknik güncellemeler ve iyileştirmeler de eklenmiştir;

  • Yansımalar için iyileştirilmiş gölgeleme kalitesi
  • İç sahnelerde iyileştirilmiş dolaylı aydınlatma kalitesi
  • Benzersiz kişi varlıkları
  • Yarı saydam birleştirme için Alfa Kanalı export özelliği
  • Ortografik görünümler için Enscape ve Revit’te aynı görünümler
  • Sertifikalı SpaceMouse desteği
  • Rhino’da varlıkların katman ataması
  • Araç çubuğunda yeni kullanıcı alanı
  • Revit 2024 desteği

Enscape 3.5’teki Temel Özellikler

Adjustable Assets (Ayarlanabilir varlıklar)

AssetVariation OfficeChair Enscape’in Yeni Sürümü 3.5 Yayında!

Yeni Adjustable Asset (Ayarlanabilir varlık) serisi ile kullanıcılar, belirli Enscape varlıklarının malzemesinde, renginde veya varyasyonunda değişiklik yapabilir. Alternatif varlıklar, özellikle sonbahar ağaçları ve saksısız bitkiler olmak üzere ağaçlar ve bitkiler için de görülebilir. Bu yeni işleve sahip tüm varlıklar, “Adjustable (Ayarlanabilir)” etiketi kullanılarak filtrelenerek bulunabilir.

İyileştirilmiş aydınlatma ve yansımalar

Enscape 3.5, donanım hızlandırmalı ışın izlemeyi destekleyen GPU’lara sahip kullanıcılara gelişmiş aydınlatma, yansımalar ve işleme kalitesi sunan küresel aydınlatma algoritmasında iyileştirmeler içerir.

Kullanıcılar, özellikle iç mekan sahnelerinde dolaylı aydınlatma kalitesinde bir iyileşme görecek ve bu da daha gerçekçi ve yüksek kaliteli görselleştirmelerle sonuçlanacaktır.

Ek olarak, kullanıcılar ayna yansımalarında daha tutarlı aydınlatma ve hassas gölgeleme deneyimi yaşayacaklar.

*Bu özellik, NVIDIA RTX veya AMD RX 6000/7000 serisi grafik kartlarına sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Yeni 3B insan varlıkları

People Hallway Enscape’in Yeni Sürümü 3.5 Yayında!

Ocak 2023’te Enscape Asset Library’ye 53 yeni insan varlığı eklendi. Bunlar, şirket içi 3D tarayıcımızla taranan gerçek kişilerdir. Kütüphane, Enscape 3.5 ile kıyafetlerin özelleştirilmesine olanak tanıyan ve zamanla daha da çeşitlenecek olan 40 kişilik yeni bir grupla büyümeye devam ediyor.

Taranan kişilere ait varlıklar Enscape’e özeldir ve Chaos Cosmos’ta mevcut olacaktır. ” Exclusive (Özel)” etiketi için filtre uygulanarak bulunabilirler.

Alfa kanalı export iyileştirmesi

Kullanıcılar artık renderları şeffaf bir arka planla dışa aktarabilir, bu durum düzenlemeyi ve diğer araçlarda sonradan işlemeyi kolaylaştırır. Kullanıcılar ayrıca pencereler ve cam yüzeyler gibi yarı saydam malzemeleri de dışa aktarabilir ve bu malzemeleri son render sırasında rafine etmek için gereken süreyi azaltır

Çoklu Varlık Yerleştirme ve Düzenleme

Enscape ile, aynı anda birden fazla varlığı seçebilir, projenize yerleştirebilir veya varlık özelliklerini değiştirebilirsiniz.

Revit için ortografik görünüm güncellemesi

Enscape 3.5, Revit ve Enscape arasında ortografik görünümlerin senkronizasyonuna izin verir. Enscape’te oluşturulan veya düzenlenen herhangi bir ortografik görünüm, Revit’e yansıtılacak ve Revit’teki kırpma bölgesi, Enscape görünümü ile eşleşecektir. Bu senkronizasyon çift yönlüdür, yani kullanıcılar Revit’te kırpma bölgesini Enscape’te de görünümü değiştirmek için ayarlayabilir.

Sertifikalı SpaceMouse desteği

Enscape 3.5 ile, SpaceMouse’un kendisindeki kısayol düğmeleri aracılığıyla fare kontrollerini özelleştirmek mümkündür. Bu, kullanıcıların bir SpaceMouse kullanmasını ve Enscape ile birlikte bir 3D modelde gezinmesini kolaylaştıracaktır.

Rhino’da varlıkların katman ataması

Önceki sürümlerde, bir Enscape varlığı bir projeye yerleştirildiğinde, Rhino onu Default Layer (Varsayılan Katman)’a atayıyordu. Artık varlıklar Rhino veya Enscape’e yerleştirirken, o anda seçili olan katmana yerleştirilecektir.

Araç çubuğunda yeni kullanıcı alanı

Kullanıcılar artık hesaplarına doğrudan Enscape araç çubuğundan erişebilir. Bu, lisans durumlarını yönetmelerini ve kontrol etmelerini, web bağımsızlarını ve panoramaları yönetmelerini kolaylaştıracaktır.

Revit 2024 desteği

Enscape 3.5, Revit’in en son sürümü olan Revit 2024’ü destekler.

Daha Fazla Bilgi Almak ve Birebir Demo Talebinde Bulunmak İçin Formu Doldurun Sizi Arayalım


Şimdi Satın Alın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat