autocad arc kullanmanin faydalari 1200x628 1 1 AutoCAD Architecture Araç Setini Kullanmanın Yararları

AutoCAD Architecture Araç Setini Kullanmanın Yararları

AutoCAD’e özel bir araç seti olarak dahil edilen Architecture araç seti, mimarlar için yazılım tabanlı tasarım ve dokümantasyon üretkenliği oluşturmak için özel olarak oluşturulmuştur. Amaca yönelik mimari tasarım araçları, hataları ortadan kaldırmaya ve kullanıcıya doğru bilgi sağlamaya yardımcı olarak mimari tasarım için daha fazla zaman sağlar. Bu çalışma, kullanıcıların bir binayı tasarlarken ve belgelerken temel AutoCAD yerine Architecture araç setini kullanırken deneyimleyebilecekleri üretkenlik kazanımlarını detaylandırmaktadır. 

autocad architecture arac seti faydalari 1 AutoCAD Architecture Araç Setini Kullanmanın Yararları

Architecture araç seti, yaygın mimari tasarım görevlerinde AutoCAD için önemli ölçüde artırılmış üretkenlik ve zaman tasarrufu sağlar.

ÇALIŞMA ÖZETİ 

Autodesk, mimarlar tarafından yaygın olarak kullanılan dokuz temel görevi gerçekleştirirken AutoCAD’i Architecture araç setiyle karşılaştıran bir çalışma başlattı. Sonuçlar, Architecture araç setinin, bu görevler için deneyimli bir AutoCAD kullanıcısı tarafından kullanıldığında temel AutoCAD’e göre %60’in üzerinde genel verimlilik kazancı* sağladığını gösterdi.

UZMANLARIMIZA DANIŞIN


ARCHITECTURE ARAÇ SETİ NASIL ZAMAN KAZANDIRIR?

1. Kat Planları 

Architecture araç setiyle %53ye varan zamandan tasarruf 

Duvar stilleri, pencereler, kapılar vb. gibi sembolleri ve stilleri manuel olarak geliştirme ihtiyacını ortadan kaldıran, önceden tanımlanmış binlerce bina nesnesinden oluşan devasa bir kütüphane sağlar. 

Detaylı Bilgi Alın

2. Yükseklikler

Architecture araç seti ile %79’a varan zamandan tasarruf 

Kat planından çizgiler yansıtmaya gerek kalmadan cepheler oluşturmak için 3D model olanağını kullanır ve temel AutoCAD’de gereken sıkıcı 2D düzenleme sürelerinden tasarruf sağlar. 

Detaylı Bilgi Alın

3. Yansıtılmış Tavan Planları

Architecture araç setiyle %25’e varan zamandan tasarruf 

3B modelden odalar ve alanlar oluşturur. Otomatik olarak tavan ızgaralarının oluşturulmasına da izin veren odalar için ana hatlar oluşturulabilmektedir. 

Detaylı Bilgi Alın

4. Yapı Kesitleri

Architecture araç setiyle %65’e varan zamandan tasarruf 

Kat planından çizgiler yansıtmaya gerek kalmadan, cephelerin oluşturulduğu gibi bina kesitleri de hızlı bir şekilde 3D modelden oluşturulur. 

Detaylı Bilgi Alın

5. Pafta Düzenleri

Architecture araç setiyle %71’e varan zamandan tasarruf 

3D modeli kullandığından, pafta görünümleri oluşturmak için fazladan çizim gerekmez. Architecture araç seti, üretkenliği artıran ve pafta seti oluştururken zamandan tasarruf sağlayan ek pafta seti araçları içerir. 

Detaylı Bilgi Alın

6. Detaylar

Architecture araç seti ile %70’e varan zamandan tasarruf 

İçerik kütüphanesinde bulunan 3D modeli ve önceden tasarlanmış çok seviyeli blokları kullanarak detay çizimlerinde önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. 

Detaylı Bilgi Alın

7. Çizelgeler

Architecture araç setiyle %65’e varan zamandan tasarruf 

Projeniz için gerekli zamanlama bilgileri zaten önceden çizilmiş içerik kitaplığı bloklarında bulunmaktadır. Öznitelik bilgileri değiştikten sonra çizelgeler kolayca oluşturulur ve yenilenir. 

Detaylı Bilgi Alın

8. Otomatik Proje Raporları

Architecture araç seti ile %47’ye varan zamandan tasarruf 

Araç seti içerisindeki akıllı nesneler ilişkilerini korur. Bu şekilde tasarım değişiklikleri, aynı zamanda yükseltilere, bölümlere ve ayrıntılara da yansıyan güncellemelerle hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilir. 

Detaylı Bilgi Alın

9. Koordinasyon ve Yayınlama

Architecture araç setiyle %36’ya varan zamandan tasarruf 

DWF yayınlama sürecini hızlandıran ek yerleşik yayınlama araçları içerir. Yayınlanan DWF’ler ayrıca projedeki yükseltilere, kesitlere ve detaylara bağlantı için gereken tüm bilgileri içerir.

Detaylı Bilgi Alın

image 34 1 AutoCAD Architecture Araç Setini Kullanmanın Yararları

TOPLAM ZAMAN TASARRUFU

Architecture araç seti ile, temel AutoCAD karşılaştırıldığında 2D CAD çalışma süresinden yaklaşık %60 tasarruf elde etmek mümkündür. * 

Bu seçilen dokuz görevi temel alan Architecture araç seti, mimarlar için temel AutoCAD gibi genel amaçlı CAD uygulamalarıyla mümkün olmayan bir verimlilik düzeyi sağlar. Mimari araç seti özel olarak mimari tasarım için oluşturulduğundan, bu yazıda değinildiği üzere anında ve önemli verimlilik avantajlarını gerçekleştirebilirsiniz. 

Proje Görevleri AutoCAD 
(saniye) 
Architecture Araç Seti 
(saniye) 
Zaman Tasarrufu 
1. Kat Planları 265:00 135:00 50% 
2. Yükseklikler 195:00 51:00 75% 
3. Yansıtılmış Tavan Planları 80:00 60:00 25% 
4. Bina Kesitleri 218:00 77:00 65% 
5. Pafta Düzenleri 248:00 73:00 71% 
6. Detaylar 150:00 45:00 70% 
7. Çizelgeler 60:00 21:00 65% 
8. Proje Değişiklikleri 55:00 32:00 42% 
9. Koordinasyon ve Yayıncılık 75:00 48:00 36% 
Toplam Zaman 1346:00 542:00  60% 
Architecture Araç Seti ile Toplam 60% Zaman Tasarrufu

* Tüm performans testlerinde olduğu gibi, sonuçlar makineye, işletim sistemine, filtrelere ve hatta kaynak malzemeye göre değişebilir. Testleri olabildiğince adil ve objektif yapmak için her türlü çaba gösterilmiş olsa da sonuçlarınız farklı olabilir. Ürün bilgileri ve teknik özellikler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Autodesk, bu bilgileri “olduğu gibi”, açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın sağlar. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat