Kıymetli Müşterilerimiz,

Yazılım 3D ekibi 17.06.2024 ile 24.06.2024 tarihleri arasında Kurban Bayramı nedeni ile bayram tatilinde olacaktır.
Tatilimiz sırasında karşılaşabileceğiniz teknik sorunlar için, yazilim3d.com.tr/destek/ bağlantısı üzerinden form doldurabilirsiniz; uzmanlarımız tatil dönüşü sizlere yardımcı olacaktır.
Sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.

enscape for revit 1200x628 1 Enscape for Revit ile Etkileyici Renderlar Oluşturun

Enscape for Revit ile Etkileyici Renderlar Oluşturun

Autodesk Revit, kullanıcıların 3D bina ve yapı tasarlayabilecekleri bir yapı bilgi modelleme yazılımıdır. AEC profesyonelleri arasında popüler olan bu araç, mimarlar, peyzaj mimarları, mühendisler kadar tasarımcılar ve yükleniciler tarafından da yaygın olarak kullanılır.

Revit programında render almak, hızlı bir iş dönüş süresi, kaliteli performans ve kullanım rahatlığı sağlar. Modeliniz gelişme sürecindeyken ayna zamanda kat planları, yükseklik ve kesitler güncellenebileceğinden, tasarım süreci boyunca çalışmanızın verimliliğinin ve doğruluğunun yüksek olmasına katkıda bulunur.

Ayrıca farklı ekip ve disiplinler için güçlü bir iş birliği aracı da olabilir. Revit’te yaratılan görselleştirmeler; tasarım, fikir ve konseptleri ekip üyelerine ve müşterilere aktarmak için gezinti şeklinde de sunulabilir.

Tasarım Akışınızı Düzenleyin

Revit programında render almak için Enscape‘i kullanarak tek bir araçla tasarım ve görselleştirme yapabilirsiniz. Kolayca 3D renderlarla video gezintiler yaratıp Revit programı bünyesinde fikirlerinizi test edebilirsiniz. Gerçek zamanlı senkronizasyon özelliğiyle dosyaları dışa ya da içe aktarmanıza gerek kalmayacaktır.

Fikirlerinizi Kolayca Aktarın

Fikirlerinizi hareketsiz görüntü, panorama, video gezinti ya da bağımsız dosya gibi araçlar vasıtasıyla insanlarla paylaşabilirsiniz. Bu seçenekler tasarım niyetinizi ve proje vizyonunuzu anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Sorunları Kolaylıkla Tespit Edin

Renderı alınmış modelinizde gezinme kabiliyeti size başka türlü gözünüzden kaçırabileceğiniz sorunlara dair daha bir fikir verir. Sorunların sürecin başında tespit edilmesi zamandan ve inşaat maliyetinden tasarruf ettirir.

Enscape ile 3D Revit Render Alımı

Revit kullanıcıları Enscape‘i favori modelleme yazılımlarıyla birlikte kullanabilirler. Bir Revit eklentisi olarak Enscape‘i gerçek zamanlı bir render alma aracı şeklince kullanmanız tasarım akışınızı bozmayacaktır. Enscape size, Revit projenizi yüksek kaliteli bir gerçek zaman ortamı içinde keşfetme imkanı tanır. Bu, özellikle müşteri sunumları ve tasarım süreçleri için faydalıdır.

Enscape’in kullanım kolaylığı Revit kullanıcıları için büyük bir avantajdır. Revit programında render alımında ve Enscape ile görselleştirmede ustalaşmak için özel bir eğitim almanıza gerek yoktur ve uzman ipuçları ve püf noktaları arayanlar için video kılavuzlar ve Bilgi Tabanı sayesinde bolca bilgi mevcuttur.

Autodesk Revit, kullanıcılarının 3D binalar ve yapılar tasarlamasına olanak sağlayan bir yapı bilgi modelleme yazılımıdır. AEC profesyonelleri arasında popüler olan bu araç, mimarlar, peyzaj mimarları, mühendisler kadar tasarımcılar ve yükleniciler tarafından da yaygın olarak kullanılır.

enscape for revit 01 IC 04 2022 entrance Enscape for Revit ile Etkileyici Renderlar Oluşturun

Revit’te Nasıl Render Alınır?

Kullanıcılar, Enscape’i Revit için bir render alma yazılımı olarak kullanarak 3D modellerinin fotogerçekçi  bir anlık görüntüsünü oluşturabilirler. Enscape’i, kurulum sonrasında üst düzey bir menü seçeneği olarak göreceksiniz. Menü seçeneğini tıklar tıklamaz Enscape şeridi görünür hale gelecektir.

Revit’de tek bir görüntünün render’ını alabilir ya da toplu render alımı yapabilirsiniz, ki bu da bir dizi İsimli Görüntüler ve Favori Görüntülerdir. Toplu render almanın avantajı, kaliteli renderlar yaratırken zamandan tasarruf ettirmesidir.

Revit’te yapılan değişiklikler  Enscape’de anında görünecektir. Eş zamanlı editleme ve görselleştirme özelliği sayesinde projede yapılan değişiklikleri Enscape programında anında değerlendirmek mümkündür. Örneğin müşteriniz tasarımda bir değişiklik görmek istiyorsa, müşterinizin geribildirimlerini uyguladıktan sonra bu değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Revit kullanıcıları renderları için  Enscape Varlık Kütüphanesini kullanabilirler. 1900’ün üzerinde varlık seçeneğiyle projelerinize hayat verebilirsiniz. Renk ve filtreleri, ışıklandırma ve pozlandırma gibi teknikler yardımıyla tasarımlarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

enscape for revit 08 IC 04 2022 bedroom Enscape for Revit ile Etkileyici Renderlar Oluşturun

Enscape Eklentisiyle Nasıl Render Alınır? Ve Neden Diğerlerinden Daha İyidir?

  • Yalnızca Enscape görüntü kapısını başlatın. Revit’teki üst yatay menü çubuğundan Enscape seçeneğini seçtikten sonra başlat tuşuna bastığınızdan emin olun.
  • Enscape penceresi açıldıktan ve çalışmaya başladıktan sonra açılan pencerenin üst kısmındaki görüntü kapısı araç çubuğunda Enscape’i görüyorsanız render almaya başlamak için hazırsınız demektir.
  • Tek bir görüntünün renderını alabilir ya da bir dizi görüntünün toplu render alımını yapabilirsiniz.
  • Enscape eklentisiyle Revit’te render alımı,  görselleştirme yaratmında hızlı ve kolay bir süreç sağlaması için tasarlanmıştır.
  • Doğrudan entegrasyon, gerçek zamanlı render alımına olanak sağlar, bu da Revit yazılımında yaptığınız her türlü güncellemeyi anında Enscape’de görebileceğiniz anlamına gelir.
enscape for revit advantages Enscape for Revit ile Etkileyici Renderlar Oluşturun

Revit Programında Render Alma İpuçları

Revit’de yüksek kaliteli render alabilmek için yapabilecekleriniz şunlardır:

  • Doğal ışıklandırma, en iyi Yönet sekmesindeki Lokasyon seçeneğini tıklayıp adresi girdiğiniz zaman çalışır. Revit, girdiğiniz lokasyona en yakın hava istasyonunu seçecektir.
  • Renderlarınızın daha yüksek hız ve performansı için kullanılmayan öğelerin kapalı olduğundan emin olun.
  • Render alırken titreme ve yapaylıktan kaçınmak için modellerinizin temiz olduğundan ve birbiri üzerine binen yüzey bulunmadığından emin olun.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Uzmanlarımıza Danışın


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat