Kıymetli Müşterilerimiz,

Yazılım 3D ekibi 17.06.2024 ile 24.06.2024 tarihleri arasında Kurban Bayramı nedeni ile bayram tatilinde olacaktır.
Tatilimiz sırasında karşılaşabileceğiniz teknik sorunlar için, yazilim3d.com.tr/destek/ bağlantısı üzerinden form doldurabilirsiniz; uzmanlarımız tatil dönüşü sizlere yardımcı olacaktır.
Sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.

enscape for sketchup 1200x628 1 Enscape ve SketchUp ile Etkileyici Görseller Oluşturun

Enscape ve SketchUp ile Etkileyici Görseller Oluşturun

Enscape, saniyeler içinde güzel ve gerçekçi renderlar yaratmanıza olanak sağlayan, hem de bunu favori modelleme yazılımınızdan yapmanıza aracılık eden, gerçek zamanlı bir SketchUp görselleştirme eklentisidir.

Mimarlar, tasarımcılar ve geniş AEC endüstrisi tarafından kullanılan Enscape, doğrudan SketchUp’a eklenir, böylelikle SketchUp renderleri yaratabilir ve hatta başka bir araç kullanmanıza ya da herhangi bir dosyayı dışa ya da içe aktarmanıza gerek kalmadan tasarımlarınızı sanal gerçeklikte keşfedebilirsiniz.

Hâlihazırda en iyi 100 mimari firmadan 85’nin kullandığı Enscape, SketchUp kullanıcılarına yalnızca gerçekçi renderlar yaratmalarında yardımcı olmakla kalmayıp tasarım süreçlerini iyileştirmelerine, karar alma hızlarını artırmalarına ve müşteriler ve paydaşlarla daha etkili bir şekilde iletişim kurup işbirliği yapmalarına da olanak sağlar.

Neden SketchUp için Enscape?

Enscape SketchUp render eklentisi render alma, gezinme, animasyon yaratma ve modelinizi sanal olarak 3D deneyimleme olanağını size akıl almaz bir kolaylıkla sunar.

Modelinizi dışa aktarmak ve başkalarının tasarımınızı incelemesine olanak sağlamak 3D panaromalar, QR kodları ve web bağlantılarının yardımıyla son derece kolaydır – tüm bunlar  fikirlerinizi sunmanıza ve tasarımlarınızı sizin ve seyircileriniz için en iyi olan formatta aktarmanızda yardımcı olur.

İçinde 1900’den fazla hazır yüksek kaliteli varlık, materyal editörü ve SketchUp için ışıklandırma seçenekleri bulunan  Enscape’i SketchUp renderlayıcınız olarak kullanmak görselleştirmelerinize hayat vermenize olanak sağlar.

Bahsetmemiz gereken bir diğer önemli konu ise Enscape’in inovasyona ve müşterilerimizin başarısına olan bağlılığıdır, piyasaya sürdüğümüz her bir yeni ürünle ürünlerimizi geliştirmek için durmaksızın çalışıyor ve sınıfında en iyi müşteri hizmetini sağlıyoruz – SketchUp için Enscape 3D’den en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olmak için buradayız.

enscape for sketchup entegrasyon Enscape ve SketchUp ile Etkileyici Görseller Oluşturun

Enscape’de SketchUp Renderı Nasıl Alınır?

SketchUp programında render almak için Enscape’i kullanarak 3D modelinizin anlık bir görüntüsüne çabucak erişebilirsiniz.

Enscape,  kurulur kurulmaz SketchUp menü çubuğunun ‘Uzantılar’ sekmesinde görünecektir. Enscape fonksiyonlarına bu çekme menü üzerinden ya da Enscape araç çubuğunu aktifleştirerek erişebilirsiniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra SketchUp proje dosyanız açtığınızda  “Enscape’i Başlat” tuşunu tıklayarak projenizi Enscape’de görüntülemek mümkün olacaktır. Enscape penceresi açıkken SketchUp modelinizde yaptığınız değişiklikleri anında görebilirsiniz.

SketchUp’da bir render yaratmak için  ‘Uzantılar’ sekmesindeki “Ekran Resmi Al” ya da “Toplu Render Alımı” tuşuna  ya da Enscape Yakalama araç çubuğuna tıklayın. Aynı anda birden fazla  görüntü için toplu render alımı yapmak mümkündür. Görüntü çözünürlük boyutunu Enscape Görsel Ayarlar’daki  varsayılan ayarlardan birini kullanarak ya da 8192 x 8192 px’e  kadar kendi seçiminizi yaparak belirleyebilirsiniz.

SketchUp için Enscape’de render yaratmaya dair daha fazla bilgi almak için Bilgi Tabanımızı ziyaret edin.

enscape for sketchup pablo correa 8 1 Enscape ve SketchUp ile Etkileyici Görseller Oluşturun

SketchUp’da Nasıl Render Alınır?

Mükemmel render alma sonuçları elde etmek için yol gösterebilecek birkaç SketchUp render alma ipucu şunlardır:

  • Projenizi aydınlatmak için modelinize ışık kaynağı ekleyin. SketchUp’dan Uzantılar -> Enscape -> Enscape Nesnelere gidin. 
  • Modeliniz ne kadar hafifse hem SketchUp’da hem de Enscape’de o kadar iyi bir performans göstereceğinden ekstra geometri ve materyalleri çıkartarak modelinizi temiz tutun.
  • SketchUp modeliniz içinde bitki örtüsü gibi kolaylıkla render alımı yapılabilecek vekil sunucular  kullanırsanız  Enscape onları son derece gerçekçi gözüken yüksek poligonlu ve detaylı nesnelere dönüştürecektir.
  • Enscape’in pürüzlülük haritası ayarlarını materyalinizin pürüzlülüğünü ayarlamak ve keskin yansımalar ve mat yüzeyler gibi gerçek görünen yüzeyler yaratmak için kullanın.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Uzmanlarımıza Danışın


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat