aec isbirligi cozumu 1200x628 1 Sizin İçin En Uygun AEC İşbirliği Çözümü Hangisi?

Sizin İçin En Uygun AEC İşbirliği Çözümü Hangisi?

Firmalar, hangi tasarım aracını kullanırsa kullansın, verileri yönetmenin ve projeleri arasında işbirliğini kolaylaştırmanın çok daha akıllı yollarını arıyor.

Artan proje karmaşıklığı ve rekabetçi pazarlar sebebiyle esnek, ekiplerinizi, verilerinizi ve iş akışlarınızı birbirine bağlayan ve güçlü içgörüler sağlayan bir çözüme ihtiyacınız bulunmakta. Daha iyi projeleri daha hızlı ve daha fazla karlılıkla sunmanıza yardımcı olacak bir çözüme.

Hepsinden önemlisi, karmaşık 3D dosyaları işleyemeyen bir ofis bulut uygulamasına veya VPN gerektiren bir sunucu çözümüne değil, AEC için oluşturulmuş bir çözüme ihtiyacınız bulunmakta.

BIM Collaborate Pro ile Şu Avantajlardan Yararlanabilirsiniz

  • Her zaman, her yerde işbirliği; önde gelen tasarım araçları Revit, Civil 3D ve AutoCAD Plant 3D’de her zaman, her yerde işbirliği. BIM Collaborate Pro, kolay web görüntüleme, ilerlemeyi izlemek için proje zaman çizelgesi ve değişiklik taleplerinin yapıldığından emin olmanız için sorun yakalama özellikleriyle dahili ekipler ve diğer şirketlerle işbirliği yapmanıza olanak tanır.
  • Kapsamlı dosya desteği; MS Office 365, RVT, C3D, DWG, IFC ve diğer Autodesk dosya türleri dahil olmak üzere 50’den fazla dosya türünü içeren kapsamlı dosya desteği sağlar.
  • Geliştirilmiş verimlilik; çünkü iş akışlarınız bulutta desteklenir. Bu, daha hızlı senkronizasyon süreleri, kolay uzaktan işbirliği, düzenli iyileştirmeler ve yükseltmeler anlamına gelir ve bunların tümü doğrudan işletmenize maliyet tasarrufu sağlar.
  • Güçlü güvenlik; on sekiz erişim izni düzeyiyle, doğru kişilerin doğru zamanda doğru belgede olmasını sağlayabilir ve sürüm çakışmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca, bulutun verileri depolamak ve bunlara erişmek için güvenli bir yer olduğu kanıtlanmıştır ve Autodesk Construction Cloud platformu, sınıfının en iyisi uygulamalar kullanılarak tasarlanmıştır. Verilerinizi güvende tutma sorumluluğunu ciddiye alıyoruz.
  • Gelişmiş esneklik; verilerinizin bütünlüğü ve kullanılabilirliği işiniz için hayati önem taşır. Autodesk, ihtiyacınız olan her şeye ihtiyaç duyduğunuz her an erişebilmenizi sağlamak için kararlı bir ağ sağlamakta ve yaklaşan bakım programlarını paylaşmaktadır.

BIM Collaborate Pro, Diğer AEC İş Paylaşımı Çözümlerine Karşı Nasıl Bir Performans Sergiliyor?

BIM Collaborate ProDiğer Yazılımlar
Her zaman, her yerde işbirliği
• [Revit Cloud Worksharing] Şirket güvenlik duvarı dışında, herhangi bir yerden, tüm kullanıcılar için aynı anda, bulutta Revit modellerini birlikte üretmeyi sağlar.
• [Civil 3D için İşbirliği] Şirket güvenlik duvarı dışındaki herhangi bir yerden herkesle otomatik dosya kilitleme özelliği ile Civil 3D tasarım dosyaları, veri kısayolları ve XRef’ler üzerinde işbirliği yapılmasını sağlar.
• [Plant 3D için İşbirliği] Plant 3D dosyaları ve referanslarının ekipler veya şirket güvenlik duvarları arasında güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlar. İzinleri yönetin, uyumluluk gereksinimlerini koruyun ve ekipleri ortak bir veri ortamında uyumlu tutun.
+
Temel dosya depolama ve paylaşma
• Aktif tasarım belgelerini okuma/yazma erişimiyle paylaşın, bir klasör ve proje düzeyinde kullanıcı izinlerini ayarlayın.
++
Versiyon kontrolü
Önceki tasarım dosyası sürümlerine istediğiniz zaman erişin.
++
Ortak Veri Ortamı (CDE)
Devir teslim sırasında verimliliği artırmak için Revit, Civil 3D veya AutoCAD Plant 3D’de oluşturulmuş tüm proje verilerini tek bir yerde depolayın ve yönetin.
+
Hareket halindeyken Tasarım İncelemesi
• 3D görünümde proje modelinin, yan yana veya birleştirilmiş görünümlerinin sayfa düzenlerinin yinelemelerini görüntüleyin ve karşılaştırın (dışa aktarma, çeviri veya yükleme gerektirmez).
• Revit (RVT), Navisworks (NWD, NWF), AutoCAD (DWG, XREF, DREF), IFC gibi endüstri biçimleri ve ofis dosya türleri dahil 50’den fazla 2D ve 3D tasarım dosya biçimini paylaşın ve işaretleyin.
+
Tasarım veri alışverişini ve gönderimlerini yönetin
• Bir proje zaman çizelgesindeki son teslim tarihlerine göre tasarım paketlerini takip edin ve paylaşın.
• Klasör ayarlarında gelişmiş izinlerle çok disiplinli ekipler arasında eş zamanlı tasarım çalışmasını kolaylaştırarak, diğer ekipleri devam eden çalışma dosyalarının dışında tutun.
+
Otomatik çakışma algılama
• Çakışmaları otomatik olarak algılamak için modelleri yükleyin. Sonuçları sezgisel bir matriste görüntüleyin, çakışmaları belirleyin ve işe öncelik vermek için bunları gruplayın.
• Tasarım denemelerini canlı devam eden çalışmalardan ayırarak, “koordinasyon alanları” olarak adlandırılan korumalı klasörlerde paylaşılan modellere karşı çalıştırarak tasarım seçeneklerini keşfedin
+
Merkezi Sorun Yönetimi
Kapatmayı sağlamak için tasarım verileri, son tarih, sorumlu taraf ve temel neden atama konusunda sorunlar oluşturun ve izleyin. Kapalı döngü iş akışları için buluttan size atanan sorunları doğrudan Revit veya Navisworks’te görüntüleyin ve çözün (şu anda
yalnızca BIM 360 için kullanılabilir).
+

BIM Collaborate Pro Maliyet Açısından Nasıl Karşılaştırılır?

Kısa vadede, bir FTP sitesi kullanmak uygun görünebilir veya proje tasarım dosyalarını halihazırda kullanmakta olduğunuz bir yerel sunucuda depolamak daha ucuza gelebilir. Veya zaman içinde maliyeti telafi etmeyi umarak pahalı sunucu uygulamalarına yatırım yapabilirsiniz.

En son yenilikler ile geliştirilmiş; bağlantılı, esnek ve güçlü bulut iş akışlarını ne kadar çok kullanmazsanız, o kadar çok fırsat kaybedilir. Bağlantısız iş akışları, verilerin taşınması gerektiğinde sürtüşmeye neden olur ve bu da saatlerce süren üretkenlik kaybına neden olur.

BIM Collaborate Pro, birden fazla şirketle çok disiplinli tasarım koordinasyon yetenekleri sunan piyasadaki tek Civil 3D, Revit ve Plant 3D bulut işbirliği çözümüdür. Değişiklik görselleştirmesi, sorun ve yorum yönetimi ve mobil işaretlemeler ile BIM Collaborate Pro, ekipleriniz için kapsamlı bir çözüm sunarken, müşterinizin proje yaşam döngüsü boyunca tasarım verilerinden yararlanmasına yardımcı olur.

Sunucu TabanlıProje Teslimat Sunucu Tabanlı UygulamalarWAN HızlandırıcılarıBIM Collaborate Pro
Donanım maliyetleri$$$
Donanım kurulumu işçilik maliyetleri$$$
Haftalık bakım işçilik maliyetleri$$$
Sunucu yazılımı lisansı satın alma$$$
Çözüm için yazılım lisansı satın alma$$$$

Maliyetli gecikmeleri ortadan kaldırmanın, yetenek havuzunuzu en üst düzeye çıkarmanın, erişiminizi genişletmenin ve farklı çözümlerden kaynaklanan anlaşmazlıkları azaltmanın zamanı geldi. BIM Collaborate Pro Revit, Civil 3D ve Plant 3D’de her zaman, her yerde işbirliği için tasarlanmıştır.

Revit Sunucusu Kullanımı

Cundall, BIM Collaborate Pro’yu Revit Server ile kullanmanın maliyetini karşılaştırdı. Sonuçlar inkar edilemez: Cundall, “BIM Collaborate Pro, 6 aydan daha kısa bir sürede kendini amorti ediyor” diyor.

VDI Kullanımı

Corgan, BIM Collaborate Pro’nun maliyetini Virtual Desktop Infrastructure (VDI – Sanal Masaüstü Altyapısı) ile hem spin hem de flash depolama türlerinde karşılaştırdı ve bunun VDI flash maliyetinin beşte biri olduğunu tespit etti.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Uzmanlarımıza Danışın


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat