Revit 2022 1200x628 1 1 Revit 2022 Yeniliklerini Keşfedin

Revit 2022 Yeniliklerini Keşfedin

Revit 2022

Revit 2022 ile, Revit’in kullanıcılar için en yararlı olan konulara öncelik gösterildi.  Bu sürümde kullanıcıların geri bildirimlerine ve popüler taleplerine dayanarak, dokümantasyon iş akışlarına daha etkili tasarım, tasarımın tüm aşamalarında proje ekipleri için geliştirilmiş birlikte çalışabilirlik ve Revit’te çalışırken yaşam kalitesini artıracak bir dizi tasarım üretkenliği iyileştirmesi sunulmakta. 

Revit 2022 yenilikler webinarımızı izleyin.

Peki Yeni Sürümde Neler Var?

OpenBIM: Revit, bildiğiniz üzere BuildingSMART International tarafından hem IFC4 mimari hem de yapısal ihracat için şu anda onaylanmış tek yazılım ve Revit 2022 IFC4 ile uyumlu. Ayrıca birlikte çalışabilirlik süreçleriniz için hazırlanmış harika bir Yol haritası sunmakta. Bu iyileştirme açık standartlar için daha iyi bir desteğe ihtiyaç duyulma talebi ile üzerine yapılmış.

Konsept Tasarım: Konsept tasarım aşaması da bu sürümde odak noktası.  Artık McNeel Rhinoceros® 3DM dosyalarını doğrudan Revit 2022’ye bağlanabiliyor. Formit Pro ile de çift taraflı iş akışı sunmakta. Her iki geliştirme de kavramsal tasarımda form oluşturma sürecinizden tasarım geliştirme ve program tanımına olan akışı daha kusursuz hale getirmekte.

Revit 2022 IFC 1 Revit 2022 Yeniliklerini Keşfedin
Link Rhinoceros
FormIt Pro – Revit
Import FormIt to Revit

Revit ile İlgili Uzmanlarımıza Danışın


TASARIM & ÜRETİM

Bir başka yenilik Revit ve Inventor iş akışları. Inventor 2022 montajları RVT dosyaları olarak dışa aktarılabiliyor bu da Revit projelerinize doğrudan bağlantı sağlayarak; mimari tasarım ve mimari üretim arasında daha büyük bir etkileşim oluşturuyor. 


DOKÜMANTASYON

Sürümün en güzel iyileştirmelerinden biri de dokümantasyon aşaması için gelmiş. Özellikle Schedule (listeler) üzerindeki geliştirmeler, anotation panelindeki iyileştirmeler yeni sürümün farkını ortaya koyuyor. Artık döndürülebilir etiketler, serbest revizyon numaralandırmaları, aksların 3D görünümde görünebilmeleri gibi iyileştirmeler ile dokümantasyon aşaması bizler için çok daha rahat bir hal alacak. Bunun yanında 2D paylaşım için gelen yeniliklerden de bahsetmek önemli; özellikle”PDF export” ve “2D Shared” birlikte çalışabilirliği de destekleyici doküman yayınlamaları için düşünülmüş en güzel yenilikler.

Listeler / Tablolar

Shared Parameters in Key Schedules
Schedule Enhancements
Enable Scheduling of Worksets
Auto-shading in Two-column Panel Schedule

Etiketler

Tag Enhancements
Multi-category Tag for All Taggable Categories
Tag Curtain Wall Mullions
Link Tag Re-hosting
PDF Export
2D Shared Views

MİMARİ TASARIM

2022 sürümünde bilinçli tasarım kararlarımız için modelleme aşamasında yeni yardımcılarımız var. Konik duvarlar, eğimli duvarlarda profil düzenleme, ortak tasarım elemanları için generic modellemeye destek yeni kategoriler (yeme-içme ve sağlık hizmetleri için ekipmanları gibi), üretken tasarımdaki son güncellemeler ve rota analizi için yeni araçlar mimari modelleme süreçlerimizi çok daha verimli bir hale getirecek gibi görünüyor.

Yeni Kategoriler
Generative Design

Revit için Fiyat Teklifi Alın


MÜHENDİSLER

Elbette yeni versiyon diğer disiplinleri de unutmamış. Özellikle yapı mühendisleri için çelik bağlantılardaki iyileştirmeler yine memnun edici. Dokümantasyon aşasındaki iyileştirmeler, mekanik sistem analizi ile enerji analitik modellerini 3B görünümlerde görüntüleme becerisi; son olarak ayrıntılı yük ve boyutlandırma raporlarının doğrudan Revit’te görüntülenmesi MEP mühendisleri için önemli geliştirmeler arasında.

MEP Mühendisleri
Yapı Mühendisleri

Teklif Almak veya Uzmanlarımıza Danışmak için Formu Doldurun


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat