yapi urunu imalatcilari autodeski tercih ediyor 1200x628 1 1 Yapı Ürünü İmalatçıları Neden Autodesk'i Tercih Ediyor? En İyi 5 Neden.

Yapı Ürünü İmalatçıları Neden Autodesk’i Tercih Ediyor? En İyi 5 Neden.

1. Neden: Deneyim

AUTOCAD’İN İLK PİYASAYA ÇIKTIĞI 1982 YILINDAN BERİ AUTODESK, YAPI PROJELERİ İÇİN GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ SAĞLAMADA HAYATİ ROL OYNUYOR

Sizin gibi, Autodesk de Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat ve İmalatın kesiştiği noktada duruyor. Sizin müşterileriniz bizim de müşterilerimizdir. Teknolojimiz her iki sektör için ayrı ayrı güvenilir çözümler sunarken, yapmanız gereken şeyleri yapmanıza yardımcı olmak için mimarlar, tasarımcılar, yükleniciler ve yapı sahipleri arasındaki bağlantıyı kurmadaki
uzmanlığımız bizi benzersiz bir şekilde konumlandıran şeydir.

2. Neden: BIM Liderleri

AUTODESK BIM’E HAZIRLIĞIN PROFESYONEL DÜZEYDE TASARIM VE İMALAT BECERİLERİ İLE BULUŞTUĞU YERDİR

Müşterilerinizin yanı sıra bir yapının inşası, hizmetleri ve bakımına dahil olan tüm yükleniciler ile işbirliği yapma ve iletişim kurma beceriniz başarınız için temel önemdedir.

İş birliği nasıl olur?

Örneğin, Autodesk CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) modellerinizi, ürün ve satıcı bilgileriyle, BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) nesnelerine dönüştürmenizi sağlar.

BIM; Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat projelerinde iş birliği için kullanılan bir modelleme sürecidir. BIM standartlarına uymak, mimarlar ve yükleniciler tarafından belirtilmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, bu yapı sahipleri tarafından ekipmanlarının bakımını kolaylaştırmak için de geniş çapta kullanılır.

Dünyanın önde gelen Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat firmaları halihazırda Autodesk’i BIM yazılımı konusunda global lider olarak tanımaktadır; ve şimdi yapı ürünü imalatçılarının BIM ekosistemine dahil olmaları hiç olmadığı kadar kolaydır.

Autodesk Inventor ürün BIM nesneleri oluşturmakla kalmaz, Revit’teki yapı projelerine de referans verir. Bu, üretim için planlama yapmadan önce çözümlerinizin koordine edilmesini sağlar.

Autodesk Navisworks, nokta bulutu eklentilerinden CAD modellerine kadar tüm verilerinizi toplayarak tek, görüntülenebilir bir sunum haline getirir. Bu kapsamlı sunumu, dahili paydaşlarla proje koordinasyonu ve müşterilerden geri bildirim toplamak için kullanın.

Autodesk Vault, tüm ürün verilerinizi yönetir ve doğrudan BIM360’a bağlanarak Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat paydaşlarınızla iş birliğini kolaylaştırır.

3. Neden: Uçtan Uca İş Akışı

TAMAMEN ENTEGRE BİR ARAÇ SETİ İLE FİKİRLERİNİZİ KONSEPTTEN ÜRETİME DÖNÜŞTÜRÜN

Autodesk, üretim planınıza uymak, ürünlerinizi pazara sunmak ve müşterilerinizin beklentilerine karşılık vermek için ihtiyaç duyduğunuz mühendislik araçlarını ve güçlü teknolojiyi sunar.

2B ve/veya 3B tasavvur edin. Ardından, aynı verilerle tasarlayın, simüle edin ve üretin; bunların tümünü ürün performansını ve malzeme kullanımını optimize ederken yapın. İşte iş akışınızı şöyle görünebilir:

 • En iyi tasarım konseptine ulaşmak için tasarımınızı 2B ve/veya 3B tasavvur edin.
 • Tasarımınızı birden çok CAD biçimiyle tedarik zincirinizdeki 2B ve 3B modellerle koordine edin.
 • Kuvvet, maliyet ve sürdürülebilirlik açısından hedeflerinize uyan malzemeyi seçin.
 • Yapısal iskeletler, cıvatalı bağlantılar, dişliler, yaylar ve daha fazlası için araçlarla tasarım sürecinizi hızlandırın.
 • 3B notlar veya geleneksel 2B çizimler ve belgelemeye yönelik modele dayalı tanımlama araçlarını kullanarak tasarım amacınızı açıkça iletin.
 • Yuvalama ve 2,5 veya 5 eksenli CAM (Bilgisayar Destekli İmalat) ile malzeme kullanımını iyileştirin.
 • Üretim akışı, enerji kullanımı ve malzeme kullanımı için üretim tesisinizi optimize edin.

4. Neden: Otomasyon

YAPI ÇÖZÜMLERİNİZİ MÜŞTERİLERİNİZİN İHTİYAÇLARINA UYACAK ŞEKİLDE ÖZELLEŞTİRİN

Rekabetçi olmak için müşterilerinizin sipariş ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Ürünlerinizi çevik şekilde yapılandırmalısınız.

Mühendislerinizin, satış personelinizin ve hatta müşterilerinizin doğru ürün özelliklerini seçmesi için çevrimiçi bir yapılandırma aracı sunarak yapı ürünlerinizi yapılandırmasına izin verin.

Ancak bununla yetinmeyin. Şunları yapabileceksiniz:

 • Autodesk’in, satış ekipleriniz ve müşterilerinize çevrimiçi dağıtabileceğiniz güçlü, kolay kullanılır otomasyon motorunu kullanarak ürün yapılandırmayı otomatikleştirin.
 • Inventor kural tabanlı tasarım becerilerini kullanarak tekrarlayan tasarım görevlerini otomatik hale getirin.
 • Standart bileşenler (sac metal, yapısal iskeletler, tip ve boru, dişliler, miller, yaylar, kasnaklar ya da kayışlar) için tasarım sürecinizi otomatik hale getirin.
 • Standart kontrol sürecinizi otomatik hale getirin; ekibinizdeki herkesin plan setleri üzerinde çabalamaya gerek kalmadan tutarlı prosedürleri ve en iyi uygulamaları izlediğinden emin olun.

5. Neden: Veriler, Çalışanlar ve Süre

TÜM PROJELERİNİZDE VERİMLİ İŞ BİRLİĞİ YAPIN

Çevik imalatçılar, müşteri gereksinimlerini karşılamak ve ürünleri pazara daha hızlı sunmak üzere üretim tesisini kurmak ve optimize etmek için araçlara ihtiyaç duyar.

Entegre fabrika düzeni, kurulum sıralandırması ve süreç analizi ile tüm üretim sürecinizi planlayın, kurun ve yönetin. Ayrık olaylı sezgisel simülasyon özellikleri ile süreç darboğazlarını belirleyin ve üretim hacmini optimize edin. Bunu, sermaye yatırımları yapmadan veya fabrika zemininizdeki bir ekipmanın yerini fiziksel olarak değiştirmeden önce yapın.

Modellerinizi doğru şekilde ve zamanında imalata almak için Autodesk Inventor’da tasarlanan 3B tasarımlarınız ile CAM takım yolu oluşturma arasında eşzamanlı olarak çalışın.

Autodesk CAM yazılımı CNC programını modelin şekline göre otomatik olarak oluşturur ve gerektiğinde, takım yolunu tasarım modelindeki değişikliklere uyarlar. Bu, tasarım çalışması incelenirken CAM programlamanızın başlamasına olanak tanır. Tasarım değişikliklerinin üretime yansıyacağından emin olabilirsiniz.

İş birliği, ürününüzün kullanım ömrü boyunca takip edilir. Ekibiniz gerçek zamanlı olarak ürünün mevcut aşaması ve ilgilenmeleri gerekip gerekmediği konusunda bilgilendirilir.

AUTODESK, BIM EKOSİSTEMİNE BAĞLARKEN YAPI ÜRÜNÜ İMALATÇILARININ VE ÖZEL İMALATÇILARIN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER TASARLAYIP ÜRETMESİNE YARDIMCI OLUR.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat