2024 03 Inventor 2025 1200x628 1 Inventor 2025 Yayınlandı! Yenilikleri Keşfedin

Inventor 2025 Yayınlandı! Yenilikleri Keşfedin

Bu yıl, Autodesk Inventor için çeyrek asırlık en iyi ürünlerinizi tasarlamanızı ve üretmenizi sağlayan 25 yıllık anıtsal bir dönüm noktasına işaret ediyor. Bu sürüm, kullanıcı deneyimini geliştirmek, işlevselliği arttırmak ve tasarım proseslerini kolaylaştırmak için özenle hazırlanmış 142’den fazla iyileştirme getiriyor. Güvenilirlik ve performansa olan bağlılığı gösteren 1330’dan fazla hata düzeltmesi de ele alındı.

Parça ve montaj modelleme, sac metal, çizimler ve birlikte çalışabilirlikteki geliştirmeler için aşağıdaki video demolarına göz atın.

Parça Modelleme

Inventor 2025, özellikle Son İşlev (Finish Feature) işlevselliği içinde parça modelleme yeteneklerine çeşitli önemli iyileştirmeler ekleyerek 2024 güncellemelerinin ivmesini oluşturmaya devam ediyor. Daha hızlı, daha verimli iş akışları için iyileştirmeleri keşfetmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Sac Metal

Inventor 2025, sac metal bileşenleri tasarlamak için modern bir arayüz sunarak süreci her zamankinden daha sezgisel ve verimli hale getiriyor. Bu en son sürüm, araçları mantıksal bir sıraya yerleştirerek ve daha önce bulunması zor özellikleri kolayca erişilebilir hale getirerek tasarım iş akışını kolaylaştıran şık, kullanıcı dostu bir UI’a sahiptir.

Montaj Modellemesi

Bileşenlerin gizli bölümlerinin vurgulanması gibi üzerinde çok çalışılmış grafik güncellemelerinin de yer aldığı, montaj modellemesindeki iyileştirmelere göz atalım. Özelleştirilebilir renk şemalarını kullanarak montajlarınızdaki tüm parçaların rengini hızlı bir şekilde değiştirin. Montajlarınızı basitleştirmek için silindirik zarflar kullanırken, “Yönlendirilmiş Minimum Sınırlayıcı Silindir (Oriented Minimum Bounding Cylinder)” için yeni bir seçenek keşfedin. Ve montaj düzeyinde desenler oluştururken bağlantı elemanı yerleştirmeyi hızlandırın.

Çizimler

Çizimleri, belgeleri ve açıklamaları optimize etmek için “sadece yap” iyileştirmelerinin bolluğu sunuyor. Çizimlerdeki baloncuklara ve notlara olduğu kadar parça listesine de bağlı olan metni dinamik olarak güncellemeyi sağlayan bir özellik olan, çizim lider metnine “kalem numarası” ekleme yeteneği ile en çok işe yarayanla başlayalım. Bu yeni işlevsellik, tasarım süreci boyunca dokümantasyonun tutarlı ve doğru kalmasını sağlar.

Birlikte Çalışabilirlik

Ardından, daha kolay ve daha verimli iş akışlarını kolaylaştırmak için AEC uygulamalarıyla geliştirilmiş uyumluluk ve sorunsuz entegrasyona odaklanarak Autodesk ekosistemi içindeki birlikte çalışabilirlikteki gelişmeleri keşfedeceğiz.

Özetle

Inventor’un bu sürümünde Autodesk, onu mühendislik ve tasarım için başlıca araç haline getirme kararlılığını vurguluyor. Tasarım sürecinizi kolaylaştıran, kullanıcı deneyiminizi iyileştiren ve birlikte çalışabilirliği teşvik eden bir dizi özellik ve işlevsellik getiriyor. Böylece tam olarak beklediğiniz şekilde çalışan en gelişmiş araçlarla donatıldığınızdan emin olun.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlarımıza Danışın

Bize Ulaşın
Kapat